Kiállítások
1.sz. Fogadó épület
A puszta egyik legrégibb épülete, amely már a 18. század végén készült térképen is szerepel. Az 1860-ban készített kataszteri térkép magyarázó mellékelte szerint az 19. században a gyümölcsfákat gondozó kertész és családja élt az épület falai között. A felújítást követően a Majorság bejáratánál elhelyezkedő 1.sz. Fogadóépületben került elhelyezésre a jegypénztár.
2.sz. Kiskastély
Szántódpuszta lakóépületei közül kiemelkedik az urasági lakóház, a kúria, amelyet a hajdani cselédség kastélyként emlegetett – a Majorság bejáratánál található a Kiskastély épülete.
Az épületben interaktív, Szántódpuszta történetét bemutató kiállítás került berendezésre. Szántópuszta történetét bemutató kiállítótér komplex, több tematikai rétegben kívánja bemutatni nem csupán a puszta történetét, hanem az itt élt cselédség életét is. A tematika két fő vonalából az egyik, a major történeti idővonala, amely a termen végig futva a kezdetektől veszi sorba a puszta életének főbb mérföldköveit. Ezen keresztül a látogató többek közt megismeri
Szántódpuszta első említését a Tihanyi alapítólevélben, a török idők hatását és a puszta elnéptelenedését, a tihanyi apátok munkásságát és major fellendülésének lépéseit. Az idővonal célja, hogy főbb pontokba rendezve érzékeltesse Szántódpuszta történetiségét és kontextusba helyezze azt az ország történelmi eseményeivel.
A kiállítási tér másik fő vonulata az itt élt cselédség életének a bemutatása. Az itt élők mindennapjait a mezőgazdasági munkák évszakonkénti váltakozása határozta meg. Ezt az évszakok szerinti ciklikusságot kívánja a kiállítás párhuzamba állítani az emberi élet szakaszaival (tavasz-gyermekkor; nyár-ifjúkor; ősz-érettkor; tél-öregkor) és rajtuk keresztül bemutatni a cselédség életét.
Emellett a Tihany-szántódi rév történetével ismerkedhetnek meg a látogatók, amely a Balaton természetes szűkületénél keletkezett és a Tihanyi Apátsághoz tartozott, mivel az apátságnak mindkét parton voltak birtokai. Az átkelő személy- és áruszállításra is szolgált. Délről mezőgazdasági terményeket, gabonát, kukoricát, északról bort és követ szállítottak az apátság révészei.
A Balatonendrédi Csipke történetének bemutatása is megvalósul: „A balatondendrédi csipke kettős elgondolásból született, egyrészt a falu asszonyainak téli, tehát a mezőgazdasági munkákból kieső idejének hasznosítása, a másik célja volt összetartani a falu asszonyait, vagyis a református hit tételeinek terjesztése volt.” /Kajdi Endre/.
Az épületben berendezett korszerű installáción keresztül Szentmihályi Szabó Péter munkásságával is megismerkedhetnek a látogatók.
Az épületben továbbá múzeumpedagógiai foglalkoztató került kialakításra.
3.sz. Ménescsárda
4.sz. Kút
7.sz. Magtár
8.sz. Állattartó ól
9.sz. Aszaló kemence
14.sz. Pajta
15.sz. Lóistálló
Az épület jelenleg lóistállóként működik, melyben az ott tartott lovak mellett kiállítási tartalomként magyar lófajtákat bemutató tablók kerültek elhelyezésre az épületben.
17.sz. Öregcsárda
21.sz. Kiállítótér
A 21.sz. épületben időszakos kiállítótér került kialakításra, ahol tovább tud öröklődni Szántódpuszta hagyománya és egy mindig megújuló kiállítás tudja fogadni az érkezőket. Az épület megfelelő helyszínt tud biztosítani nem csak helyi, de a régióban működő művészek és alkotók számára.